poznaj naszą misję

O nas
Zaangażuj sięKontakt

„Naszym celem jest pokazanie młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych jak wartościowymi są ludźmi oraz wskazanie im drogi do osiągnięcia tych małych i tych dużych celów”

Dążymy do celu!

Nasza misja

Nasza Fundacja w głównej mierze zajmuje się młodymi ludźmi w przedziale od 15 do 25 roku życia. Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie naszych podopiecznych do wejścia w samodzielność.

Nasi wolontariusze dbają o to aby wspierać młodzież na jak najwcześniejszym etapie, który w długofalowej współpracy pozwoli im na zdobycie odpowiedniego wykształcenia popartego również wiedzą praktyczną przez odbyte praktyki bądź staże w firmach znajdujących się w gronie naszych przyjaciół, które często są znakomitą podstawą pod dedykowane stanowisko pracy. Pomagamy również w rozwoju szerokich zainteresowań m.in. warsztaty kulinarne, fotograficzne, gra na instrumentach muzycznych i wiele innych dostosowanych do potrzeb.

Przed prawdziwym krokiem w dorosłość przydzielamy asystentów usamodzielniania, którzy są odpowiedzialni za to aby nasi podopieczni przed podjęciem pierwszej pracy zostali przygotowani na ich pierwsze rozmowy o pracę, pomóc pisać CV, zapoznać z ich prawami i obowiązkami.

Nasz zespół dba również o to aby nasza młodzież miała czystą sytuację prawną, która niestety często po wkroczeniu w pełnoletność na starcie już jest ciężka.
Zawsze mamy dla nich do dyspozycji psychologa i przede wszystkim wsparcie o każdej porze dnia i nocy.

Naszą ambicją jest aby nasi podopieczni dążyli do wysoko stawianych celów a my ich w tym wspieramy na każdym kroku, licząc na to że w przyszłości pomogą nam przekonać swoich młodszych kolegów i koleżanki, że warto się starać i warto chcieć.

Poza naszym głównym celem, monitorujemy również sytuacje młodszych dzieci z placówek opiekuńczych i staramy się w miarę możliwości pomagać.

Wybierz jak chcesz pomóc

Zaangażuj się!

l

Zostań wolontariuszem

Przekaż cegiełkę

Współpracuj z nami

Fundacja równe szanse

Zarząd fundacji

Zarząd Fundacji
Damian Pabijańczyk

Jestem założycielem – wizjonerem, który w każdym dziecku potrafi zobaczyć coś wyjątkowego. Odkrywam to również na co dzień, jestem ojcem czwórki wspaniałych dzieci oraz właścicielem krnąbrnego psiaka, a w wolnej chwili pasjonat amator biegów długodystansowych. Absolwent Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu oraz właściciel firmy specjalizującej się w przenoszeniu ciężkich ładunków.

Kilka lat temu dość przypadkowo udało mi się poznać grupkę fantastycznych podopiecznych jednego z domów dziecka i od tamtej pory systematycznie starałem się pomagać kilku placówkom.
Postanowiłem wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie biznesowe, które wnoszę do fundacji co pozwala mi w szybki sposób zbudować struktury i model zarządzania. Kontakty wypracowane przez ostatnie lata pozwoliły na utworzenie grona firm i przyjaciół wspierających fundację i wciąż to grono się powiększa.

Jestem uparty i moja wiara w szczytny cel powoduje że nie ma takich osób które przejdą koło nas obojętnie. Nie ma !
Staram się i osobiście nadzoruję aby każdy nasz podopieczny był otoczony najlepszą opieką i aby czuł że angażujemy się z całego serca.
Sky is the limit

_

Rada fundacji

Rada fundacji
Magdalena Stola

Prywatnie ekonomista, Absolwentka Politechniki Częstochowskiej oraz PAR Warszawa. W życiu codziennym kieruję się marzeniami i uporem, dążeniem do realizacji wyznaczonych celów – „ każdy powinien być tam gdzie tylko sobie wymarzył”. Pracuje zawodowo dla firm wspierając i pozyskując środki na ich działalność oraz rozwój, z doświadczeniem w organizacjach pożytku publicznego. Mama małego łobuziaka.

Rada Fundacji
Krystian Michniewicz

Krystian Michniewicz

Pierwszy raz z pomocą na rzecz innych zetknąłem się organizując wraz z bratem zbiórkę pieniędzy na ,, Szlachetną paczkę’’.

Znaleźli się ludzie którzy szybko zareagowali na nasz apel – udało się! Dzięki ofiarności znajomych, rodziny i kolegów z pracy znacząco wsparliśmy potrzebujących. Obecnie włączyłem się w działalność Fundacji Równe Szanse.

Wierzę, że moja praca i zaangażowanie pomogą wprowadzić w lepsze dorosłe życie niejednego młodego człowieka, który nie ma wsparcia w swojej rodzinie.

_

Nasz zespół

Specjalista ds. administracji
Marta Maksymiak

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, prywatnie szczęśliwa mama 2 letniej córeczki, w wolnych chwilach lubi sport, podróże i książki psychologiczne.

Od wielu lat udzielająca się we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych, otwarta na ludzi, towarzyska, zawsze gotowa nieść pomoc innym.

Praca z młodzieżą daje jej wiele radości i możliwość połączenia pasji z zainteresowaniami.

 

Wolontariuszy

Podopiecznych

Wspomagających

FAQ

Masz pytania?

Najczęśćiej zadawane pytania
W jaki sposób fundacja kwalifikuje dzieci do programów pomocy ?

Fundacja stara się pomóc każdemu dziecku wpisującemu się w profil konkretnych programów.

Staramy się do zgłaszanych do naszej fundacji podopiecznych w każdym wypadku podejść indywidualnie i pomóc we właściwy sposób.

Jaki jest obszar działań fundacji ?

Fundacja swoją pomoc kieruje do podopiecznych na terenie całego kraju, oczywiście w zależności od lokalizacji, wieku i potrzeb podopiecznych ta pomoc może przybierać różny charakter.

Czy osoby które już opuściły dom dziecka również mogą się zwrócić o pomoc do fundacji ?

Jak najbardziej, fundacja ma na celu wspieranie obecnych jak i byłych podopiecznych domów dziecka, młodzież po ukończeniu pełnoletności jest u nas mile widziane i nasi opiekunowie zrobią co w naszej mocy aby pomóc.

Czego fundacja oczekuje od podopiecznych?

Maksymalnej współpracy, przede wszystkim aby podopieczni chcieli dać sobie pomóc.

Zdajemy sobie sprawę że nie są to łatwe sytuacje, często wymaga do dużego zaufania do naszych opiekunów, asystentów i wolontariuszy. Jesteśmy cierpliwi i wiemy, że wspólną pracą pomożemy naszym podopiecznym w dążeniu do stawianych celów.

Powiedz nam jak chcesz pomóc

Formularz kontaktowy